Główna treść strony

Wersja do wydrukuWyślij e-mailemPDF version

KOMUNIKAT

DYREKTORA GENERALNEGO URZĘDU REJESTRACJI PRODUKTÓW LECZNICZYCH, WYROBÓW MEDYCZNYCH I PRODUKTÓW BIOBÓJCZYCH

z dnia 12 listopada 2020 r.

w sprawie korzystania z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) w postępowaniach administracyjnych

W związku z sytuacją pandemiczną w kraju pracownicy administracji publicznej zostali skierowani na pracę zdalną na mocy § 1 pkt 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Z tego względu zwracamy się z uprzejmą prośbą do podmiotów odpowiedzialnych o korzystanie z platformy ePUAP w kontaktach z Urzędem Rejestracji, w tych sytuacjach, w których jest to możliwe, w celu zminimalizowania obiegu dokumentów w postaci papierowej.

ePUAP umożliwia skuteczne i szybkie składanie pism w postaci dokumentów elektronicznych do Urzędu Rejestracji oraz doręczanie dokumentów elektronicznych stronom postępowania.

Podstawowe informacje na temat funkcjonowania platformy ePUAP znajdą Państwo w załączniku do niniejszego komunikatu.

Zwracamy uwagę, że korzystanie z ePUAP nie znosi obowiązku składania dokumentacji w określonej formie lub w określony sposób, np. za pośrednictwem platformy CESP.

 

Magdalena Wojciechowicz

Dyrektor Generalny      

Do archiwum: 
Nie