Główna treść strony

Wersja do wydrukuWyślij e-mailemPDF version

Warszawa, 29 maja 2017 r.

 

 

Spotkanie z udziałem Wiceministra Zdrowia Wietnamu dr Truong Quoc Cuong i Prezesa URPLWMiPB dr Grzegorza Cessaka.

 

W dniu 26 maja 2017 r. w siedzibie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie miało miejsce spotkanie przedstawicieli polskich i wietnamskich instytucji regulacyjnych z obszaru produktów leczniczych. Delegacji strony wietnamskiej przewodniczył wiceminister zdrowia, dr Truong Quoc Cuong,  ze strony polskiej poza URPLWMiPB obecni byli także reprezentanci Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

 

W trakcie spotkania poruszono zagadnienia związane, m.in. z aspektami prawnymi wytwarzania produktów leczniczych, polskimi doświadczeniami związanymi z aktywnością podmiotów odpowiedzialnych za prowadzenie badań klinicznych, czy też współpracą w wymianie informacji dotyczących spraw administracyjnych.

 

Głównym celem wizyty delegacji wietnamskiego Urzędu ds. Leków (Drug Administration of Vietnam) było podpisanie Memorandum o współpracy w zakresie produktów leczniczych. Dokument ten stanowi ramy przyszłej współpracy dla obu stron w aspekcie zapewniania bezpiecznych i skutecznych produktów leczniczych oraz rozwoju wiedzy na ich temat.
Głównymi narzędziami realizacji Memorandum będą: wymiana wiedzy, ekspertów i wzajemne wspieranie się w realizacji zadań regulatora odnoszących się do przypadków leżących na terytoriach odpowiednio Polski i Wietnamu.